E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Kurumsal » Hakkımızda

Hakkımızda

Gölcük Özel Erva Eğitim Kurumları Hakkında

Yaklaşık 200 zihinsel, otistik ve işitme engelliye hizmet veren Erva Mutlu Yüzler Psikolojik Danışmanlık Merkezi. Erva’da eğitim kurumları “Öğrencilerimizi topluma kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyor.

Gölcük İlçemizde Özel Eğitim alanında 2007 yılında kurduğumuz ve kurulduğu günden bu güne ilgi gören Erva Mutlu Yüzler Psikolojik Danışmanlık Merkezi, 7 öğrenci ile başlayıp bugün yaklaşık 200 zihinsel otistik ve işitme engelliye hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizde başarısını konuşturan Erva Mutlu Yüzler Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz, hizmet kalitesinin artması için yapılan işi sevmenin önemli olduğu bilinci ile hareket ediyor. Erva Mutlu Yüzler olarak, “Ülkemizde birçok iş yeri var. Bizde eğitimci olarak aynı dalda eğitim görmüş eğitimcilerimizle bu göreve başladık. İlk açılışımıza 7 öğrenci ile başladık. Çok kısa zaman içerisinde sayımız gittikçe arttı ve bugün ise alanına göre 15 eğitmen öğretmenlerimiz ile yaklaşık 200 zihinsel, bedensel ve işitme engelli öğrencilere hizmet veriyor.

Özel Erva Mutlu Yüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, her ay rutin olarak okulumuzdaki öğrencilerin velilerine Aile Eğitim Semineri veriyoruz. Kurumumuzda özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti alan öğrencilerin ailelerine, aylık periyotlarla çocukların genel durum değerlendirmeleri, ailelerin izlemesi gereken tutum ve davranışlar, aile eğitim sürecini nasıl destekler, birlikte çalışarak en doğru ve en hızlı ilerleme nasıl kaydedilir, hastalık ve engel gruplarının bilinmesi, ilköğretime devam edip kaynaştırma öğrencisi de olan bireylerin eğitim süreci nasıl şekillenmelidir, destek eğitimi alan bireylerin, hak ve sorumlulukları cihazlandırma süreçleri nasıl takip edilmeli gibi konularda 6 oturum şeklinde seminer veriyoruz. 6 Başlığı şöyle sıralayabiliriz, 1-Okul öncesi dönemi grubu, 2- Okul dönemi grubu, 3- İş meslek Dönemi (15-25 yaş) grubu, 4- Fizyoterapi Grubu, 5- İşitme Engelliler Grubu, 6- Otistik Grup. Seminerlerimizi kurum psikologları ve özel eğitim uzmanlarımız tarafından veriliyor.

Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız