E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Etkinlikler » ERVA EĞİTİM KURUMLARI 11.GELENEKSEL DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ FARKINDALIK ETKİNLİĞİNİ YAPTI

ERVA EĞİTİM KURUMLARI 11.GELENEKSEL DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ FARKINDALIK ETKİNLİĞİNİ YAPTI

ERVA EĞİTİM KURUMUNUN ETKİNLİĞİNDE ANLAMLI MESAJLAR

Gölcük’ün en önemli ve ciddi anlamda duyarlı eğitim kurumlarından birisi olan ve özel çocuklara şefkat ve merhamet içerisinde eğitim veren nadir kurumlardan en önemlisi.

5 Aralık 2017 Saat: 12:09

Erva Eğitim Kurumunun Etkinliğinde Anlamlı Mesajlar, Erva Eğitim Kurumunun 11. Geleneksel Engelliler Etkinliği, Gölcük Kaymakamı Sayın Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ellibeş, G

Erva Eğitim Kurumunun Etkinliğinde Anlamlı Mesajlar


Gölcük’ün en önemli ve ciddi anlamda duyarlı eğitim kurumlarından birisi olan ve özel çocuklara şefkat ve merhamet içerisinde eğitim veren nadir kurumlardan en önemlisi. Erva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve sahibi Yasemin Ellibeş’in geleneksel hale getirdiği, “11. Dünya Engelliler Günü” etkinliğini, Gölcük Kaymakamı Sayın Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ellibeş ve Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu’nun katılımıyla, Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda icra edildi. Konuşmaların yapıldığı ve Öğrencilerin birbirinden güzel gösterileri, coşkulu bir şekilde ve samimiyet içinde ayakta alkışlandı.


Erva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, dün yani 04.12.2017 Saat: 18.00 da başlayarak geleneksel hale getirdiği, “11. Dünya Engelliler Günü” etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlik Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Siyasi Parti temsilcileri ve Öğrenci velileri katılımıyla, Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Programa Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra, Erva Eğitim Kurumunun yaptığı faaliyetleri anlatan bir sine vizyon gösterisi yapıldı. Daha sonra kurum müdür ve yetkilisi Yasemin Ellibeşoğlu, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında “Bizi bu özel gecede yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. Her yıl olduğu gibi bu sene 11.si olan etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Farkındalık programlarımızın bu yılda ki de muhteşem geçeceğini düşünüyorum. Umarım sizlerde keyif alarak izlersiniz hepinize teşekkür ederim hoş geldiniz” dedi.


ELLİBEŞ, “ÇOCUKLARIMIZI GÖSTERMİŞ OLDUĞU PERFORMANSTAN DOLAYI KUTLUYORUM”
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, böylesine anlamlı bir günde, böylesine anlamlı güzel bir etkinlik düzenlediklerinden dolayı, Erva Eğitim Kurumu yöneticilerine teşekkür ederek, özel çocuklara hitaben, “Dünyada Engelliler Günü münasebetiyle Özel Erva Kurumlarının düzenlemiş olduğu bu gece 11. Yılında artık gelenekselleşmiş. Zor olan kurmak, başlatmak değil zor olan sürdürebilmek. Kurumumuz başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürerek aralık vermeden her sene zincirlere yeni halkalar ekleyerek devam ediyor. Kendilerini kutluyorum başarılarının devamını diliyorum. Bu coğrafyada yaşan her birimiz bir bütün olarak yaşamak durumundayız, farklı durumlarda ayrışım göstermeden. Bunu sağlamak çok zor değil aslında biraz saygı ve sevgiyle işin özü bu. Bu saygı ve sevgiyi daha da yücelterek yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı bir yaşamı birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Bir kez daha Özel Erva Kurumlarını göstermiş olduğu performanstan dolayı tekrar kutluyorum. Tüm evlatlarımıza daha sağlıklı daha mutlu yıllar diliyorum” dedi. 

ALTINTAŞ; ESKİDEN ENGELLİLERİMİZ SAKLANIYORDU, ŞİMDİ TOPLUMLA KAYNAŞIYORLAR.
Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ise “Amacımız engelsiz bir yaşam ortamı yaratmak tabi bu konuda erişe bilirlik eğitimin en iyi şekilde verilmesi çok önemli. Bu hususta gerek kamu kuruluşlarımız gerek özel eğitim kurumları güzel bir çaba gösteriyorlar. Bu çabalar da çocuklarımızın sosyal hayatta paylaşımlarını arttırıyor. Amaç bu hayata katılımlarını arttırmak eğitim yönündeki beceri ve yaratıcılığını geliştirmek. Bunlar aynı zamanda ailelerimiz içini de rahatlatıyor ve ailelerimiz engelli çocuklarımızın toplumla kaynaşma konusunda gerekli gayreti göstermeli. Eskiden engelli çocuklarımız, vatandaşlarımız saklanıyordu ama şu anda tüm engellilerimiz toplumla eş değer olma yarışında ve her konuda başarılı işlere imza atıyorlar” dedi

PROGRAM, 10. YIL MARŞIYLA SON BULDU
Konuşmaların ardından, Erva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları gösterileri, velilerine ve davetlilere sundular. Öğrenciler sırasıyla şu gösterileri icra ettiler: Küçük Yaş Grubu öğrencileri, zıplayan tavşanlar oyunu ile etkinliği renk katarken, Neslihan Ellibeşoğlu nezaretinde sergilenen, “Erik Dalı Gevrektir” oyunu büyük bir beğeni ile izlendi. Program, herkesin katılımı ile hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı söyleyerek son buldu.

BİZDE KOCAELİSONDAKİKA.COM AİLESİ OLARAK 
“Özverilerinden dolayı Tüm Erva Eğitim Kurumları Değerli Yetkililerine ve velilerine canı gönülden ve elbette ki muhteşem gösterileri için Gözbebeklerimiz Öğrencilerimize sonsuz şükran dolu duygularımla teşekkürler ediyoruz”
 
  
 
  
 
  

  
  
  
 
  

Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 0 Puan verildi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız