E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Erva Eğitim Kurumu » Havuz Terapisi

Havuz Terapisi

Havuz Terapisi

Özel Erva Mutlu Yüzler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Hidroterapi veya havuz terapisi egzersiz programlarının su içinde uygulanması konusunda hassas eğitim faaliyeti sergilemektedir. Birçok medikal sorunun tedavisinde faydalıdır. Hidroterapi tedavisinde suyun fiziksel özellikleri, çocuğun egzersiz performansına ve iyileşmesine yardımcı olur. Hidroterapinin bir diğer avantajı da su tarafından sağlanan kaldırma kuvvetidir.

Çocuk havuza girdiğinde çocuğun ağırlığı, suyun kaldırma kuvveti sayesinde desteklenir ve su içinde çocuğun eklemlerine binen yük azalır. Ekleme binen yükün azalmasıyla birlikte havuz içerisinde yapılan egzersizler daha kolay ve ağrısız olur. Hidroterapi tedavisinin bu özelliği, özellikle artritlerde ve kırık sonrası iyileşmede faydalı olmaktadır.

Suyun akışkanlığı havuz tedavisinde mükemmel bir direnç kaynağı oluşturur. Bu direnç kaynağı kullanılarak su içinde ağırlık kullanılmadan kas güçlendirilir. Direnç suyun kaldırma kuvveti ile kombine edilerek, su dışında sağlanamayan ekleme binen dirençlerde azalma göz önünde bulundurulduğunda, kasın güçlendirilmesi oldukça etkili olur.

Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 0 Puan verildi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız